ISSN: 2657-800X
search

Podsumowanie 2022 Roku - nadzieje na Rok 2023

Drodzy Autorzy, Czytelnicy,
Szanowni Państwo!

Dobiega końca trudny rok 2022. Mimo wielu przeciwności, udało się nam utrzymać cykl wydawniczy. Opublikowaliśmy dwa kolejne zeszyty naszego czasopisma (numer 9, który w części poświęciliśmy Ukrainie oraz numer 10), a ponadto wydaliśmy dwa, jakże ważne i aktualne, tomy "Biblioteki Głosu Prawa - Fontes". Pierwszy to fundamentalna rozprawa prof. Kazimierza Przybyłowskiego pt. Klauzula Rebus sic stantibus. Ograniczony do 200 egzemplarzy nakład tej cennej pracy rozszedł się w ciągu miesiąca.

W ostatnim dniu roku miło nam natomiast poinformować o publikacji 4 tomu "Biblioteki Głosu Prawa - Fontes". Tym razem jest to sztandarowy i przełomowy podręcznik Juliusza Makarewicza pt. Prawo karne, wykład porównawczy z uwzględnieniem prawa obowiązującego w Rzeczypospolitej Polskiej. Wydanie oczywiście w płóciennej twardej oprawie ze wstążeczką i obwolutą. Nakład limitowany, będzie dostępny na początku 2023 r. W roku planujemy zaś kolejne dwa zeszyty "Głosu Prawa" (11 i 12) oraz kolejne dwa tomy "Biblioteki Głosu Prawa - Fontes". 

W Instytucie Allerhanda udało się nam zorganizować trzy duże kongresy: Kongres Prawa Ochrony Konkurencji; Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego INSO 2022 i Kongres Regulacji Rynków Finansowych 2022. Zorganizowana została też szkoła letnia i cykl szkoleń.

Od wielu miesięcy angażujemy się w różne formy pomocy dla walczącej Ukrainy. Nie możemy w tym ustawać, gdyż Ukraina walczy o wartości tak nam bliskie, jak wolność i prawo do samostanowienia. Wojna zmieniła bardzo wiele, choć nie przyczyniła się - niestety - do poprawy sytuacji w polskim wymiarze sprawiedliwości, do zakończenia niszczących sporów.

Życzymy Wam i sobie, aby Nowy 2023 Rok był lepszy od mijającego, by przyniósł ziszczenie się nadziei na pokój i spokój, byśmy potrafili rozwiązywać problemy codzienności w dialogu i szacunku do drugiego.

Redakcja "Głosu Prawa"Dotychczas wydane tomy "Biblioteki Głosu Prawa - Fontes":


TOM 1
     
TOM 2 
       
TOM 3
       
TOM 4