ISSN: 2657-800X
search

Jubileusz Profesora Stanisław WaltosiaProfesor Stanisław Waltoś, to dla pokoleń prawników w Polsce Autorytet i Nauczyciel, a dla licznych także Mistrz i Wzorzec prawnika, historyka, historyka sztuki i naukowca. 

Z okazji pięknego jubileuszu 90. urodzin życzymy Panu Profesorowi zdrowia i pomyślności, a także wychowywania kolejnych pokoleń prawników i historyków poprzez możliwość słuchania Pana Profesora i czerpania z Pana mądrości. 

Ad multos annos! 

 

Redakcja

 

 

*fotografia - Wikipedia 

 

 

 

Polecamy wpomnienia Profesora Stanisława Woltosia - Wędrowanie po wyspach pamięci "Gdy inwencja się kurczy, a napinanie mięśni staje się coraz bardziej żałosne, myśl coraz chętniej biegnie ku przeszłości. Zaczyna się wspominanie – wędrowanie po wyspach pamięci na morzu zapominania i niekiedy nadaremnie ponawianych prób rekonstrukcji faktów.

Takie są zatem i te wspomnienia. Spisywane po latach, głównie na podstawie tego, co pamięć zachowała, choć często konfrontowane z zachowanymi dokumentami oraz pamięcią rodziny i przyjaciół. Sporo jednak w nich przemilczeń o wydarzeniach w moim już dość długim życiu. Nie tylko dlatego, że wiele faktów uciekło w niepamięć. Nacisk położony na splatanie się wątków osobistych z tłem publicznym sprawił, że nie rozwodziłem się nadmiernie o relacjach rodzinnych, o tragediach odchodzenia najbliższych i przyjaciół, o ich nieraz skomplikowanych i trudnych losach".


Stanisław Waltoś